Vlej, vylej a EET

pátek 25. listopad 2016 15:22

          Dnes jsem chtěl koupit cibuli šalotku na výsadbu. Prodávající – dva starší manželé mi odpověděli: “ Ta se sází až na jaře. Ale to už si musíte koupit někde jinde, my to tu  kvůli EET v březnu zavíráme.“

          Hospodský v našem městečku zavřel již v září. Lidé, kterým je nad padesát,  mají problém komunikovat s novými technologiemi, i když podle mladých to je „snadné“.

 

          Babišovi se podařilo proti sobě postavit vesnice proti městům,  mladé proti starým,  velkopodniky proti drobným podnikatelům. Pracovitá střední a nižší podnikatelská vrstva  se dostala do pozice štvané zvěře. Většina drobných obchodníků na ty daně sotva vydělá, natož, aby v nich podváděla. Říká se tomu systém „vlej – vylej“.  Žít se z toho  dá, pokud se vydělá na sociální a zdravotní pojištění. Mezi tím existuje spousta úředních povinností, o kterých se normálním zaměstnancům vůbec nezdá. Teď přichází nová umělá povinnost: EET. V čem je špatná? Jedná se o další regulaci. Normální člověk, který dělá normální činnost a nikdy neporušil zákon, má díky nové regulaci  najednou spoustu  možností platné zákony porušovat. Buď z neznalosti, z nešikovnosti, z nefunkčnosti počítačových nebo internetových systémů.

 

           Nikdy jsem netušil, že  Babiš proti sobě  postaví tak rychle  tolik pracovitých lidí. Jeho voliči musí vidět, že díky Babišovi se vylidňují vesnice, z podnikatelů se stávají nezaměstnaní nebo zaměstnanci. Takovému politickému chování se říká korporativismus a Babiš je jeho naším nejvyšším představitelem. Nápady  pracovníků z jeho ministerstva jsou typickým projevem arogantního pragocentrismu. Argumenty vzdělaných bílých límečků, kteří žijí  v bavlnce, ale vůbec nechápou, jak těžce se žije na vesnici.

 

          Naše země si to  však musí vychutnat se vší parádou, neboť to byli voliči, kteří Babišovi uvěřili a vynesli jej do dnešní funkce ministra financí. Možná se jim to líbí a příště jej zvolí znova. To už ale budeme žít v jiné zemi.

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Komentáře k současnému politickému a společenskému dění v ČR.

MUDr. Vít Šlechta, nar. V r. 1963 v Pardubicích. Praktický a protialkoholní lékař, promoval v r. 1988 na LF UP v Olomouci. Dlouholetý komunální politik a aktivista v občanských sdruženích, člen ODS. Usiluje o rehabilitaci politické angažovanosti jako občanské ctnosti. V podzimních volbách 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva Libereckého kraje a v podzimních volbách 2013 kandidoval za ODS do parlamentu ČR

REPUTACE AUTORA:
10,52

Seznam rubrik

Tipy autora