Nešťastná Vitásková

čtvrtek 29. září 2016 20:16

          Alena Vitásková je chytrá ženská. Díky tomu se stala  v r. 2011 šéfkou  Energetického regulačního úřadu. Alena Vitásková je laskavá ženská, svojí osobu zaštítila fungování několika  neziskových a humanitárních projektů. Alena Vitásková je statečná ženská. Dokázala čelit energetické mafii, pro nás všechny vybojovala nižší ceny elektřiny.

          Nebála se zaměstnat na ERÚ nepopulární Renatu Veseckou,  za což byla od nadřízených nehorázně  šikanována.

          Byla ve zcela bezprecedentním procesu odsouzena na osm a půl roku do vězení za rozhodnutí svých předchůdců, které již nemohla ovlivnit. Za toto všechno jí patří gloriola světice a mučednice.

          Ne však za její poslední počin. Ano, domnívám se, že taková žena do senátu patří. Proč však kandiduje za takovou obskurní stranu, kterou je „Úsvit – Národní koalice“ ?

          Cožpak by ji všemi deseti na svoji kandidátku nebrala nějaká skutečně normální parlamentní strana?  Úsvit – Národní koalice, tato strana o několika poslancích, kteří se odtrhli od strany Tomia Okamury, načež po celé dva roky z jedné strany vystupovali, do druhé vstupovali, chvíli s jedněmi spolupracovali, načež se rozhádali, kteří propagují  přímou demokracii, ale často se nedokážou domluvit ani mezi sebou?  Strana, u které často nelze rozlišit mezi realitou a recesí?  K jejichž kandidátkám patří i takové celebrity, jako Dominika Myslivcová?  Copak se Alena Vitásková může cítit dobře, když vedle těchto lidí kandiduje?  Cožpak se Aleně Vitáskové nepříčí volat po vyvlastnění majetku jiného soukromého podnikatele?

          Nechápu myšlenkové postupy, které probíhají v hlavě ženy, které jsem si doposud vážil, a která teď podle mě zcela politicky ujíždí.

          Čím to je? Je to dané tím, že většina vzdělaných a inteligentních lidí v této zemi o politiku nezavadí a když jsou k ní dotlačeni, tak se nechají zmanipulovat kdekým? Nebo je kandidatura Vitáskové činem posledního zoufalství v její nezáviděníhodné situaci. To jediné by mi dokázalo ospravedlnit její kandidaturu, kterou v daném kontextu za danou stranu  považuji za velice nešťastnou.

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Komentáře k současnému politickému a společenskému dění v ČR.

MUDr. Vít Šlechta, nar. V r. 1963 v Pardubicích. Praktický a protialkoholní lékař, promoval v r. 1988 na LF UP v Olomouci. Dlouholetý komunální politik a aktivista v občanských sdruženích, člen ODS. Usiluje o rehabilitaci politické angažovanosti jako občanské ctnosti. V podzimních volbách 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva Libereckého kraje a v podzimních volbách 2013 kandidoval za ODS do parlamentu ČR

REPUTACE AUTORA:
10,52

Seznam rubrik

Tipy autora