Nejslavnější uklízečka

pondělí 5. září 2016 13:55

Věra Čáslavská

            Všichni jsme ji milovali. Věru Čáslavskou. Milovali ji v Japonsku, kde získala v r.  1964 tři zlaté medaile. Milovali ji v Mexiku, kde získala  čtyři  zlaté medaile. Nejlepší sportovkyni roku 1968!

          Jak se jí odvděčili komunisté? Poté, co si odvážila vyjádřit své politické sympatie, z ní udělali uklízečku. To komunisté uměli. Možná by dnes mnozí z nich zcela vážně dodali, že mohla být ráda, když ji nezavřeli. Vždyť mnozí sportovci či umělci šli sedět, aniž by cokoliv kriminálního provedli.

           V roce 1979 dovolili Věře Čáslavské vycestovat do Mexika. Komunisté se tím mohli chvástat,  jak byli „milosrdní“. Ale nebylo to milosrdenství. Oni ji pouze prodali! Prodali ji za slib Mexika, že bude dodávat na Kubu černé uhlí. Takovou  pro ně měla Věra Čáslavská cenu. Nebyla pro ně člověkem, byla pouze figurkou na šachovnici.

           Dnes žijeme v době, kdy preference komunistů zůstávají trvale vysoké. Žijeme v době, kdy prezident ve své neúplné kondolenci vyjádřil, jak je mu její památka nepohodlná. Žijeme však také v době, kdy svobodně můžeme vyjádřit obdiv, poděkování, lásku a  uznání té krásné ženě, krásné nejenom tělem, ale i duší a svým občanským i politickým vystupováním.

          Ano, važme si všech uklízeček mezi námi  za jejich těžkou práci. A Věry Čáslavské si mezi nimi važme nejvíce, všem komunistům a škarohlídům navzdory!

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Komentáře k současnému politickému a společenskému dění v ČR.

MUDr. Vít Šlechta, nar. V r. 1963 v Pardubicích. Praktický a protialkoholní lékař, promoval v r. 1988 na LF UP v Olomouci. Dlouholetý komunální politik a aktivista v občanských sdruženích, člen ODS. Usiluje o rehabilitaci politické angažovanosti jako občanské ctnosti. V podzimních volbách 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva Libereckého kraje a v podzimních volbách 2013 kandidoval za ODS do parlamentu ČR

REPUTACE AUTORA:
10,52

Seznam rubrik

Tipy autora