Poděkování Konvičkovi

čtvrtek 25. srpen 2016 20:09

          Každá vesnice má svého obecního blázna. Když odejde, přijde jiný. Tuto skutečnost mi potvrdila starostka vedlejší obce, když jsem s ní před lety řešil problémy s jedním podivínem. Jakmile z vesnice odešel, přišel jiný.  Tento zákon "konstantní koncentrace bláznů na daném území" nelze ani zdůvodnit, ani ovlivnit. Bláznovství tady s námi je a bude, ať s ním nesouhlasíme nebo jej společně s Erasmem Rotterdamským chválíme.

          Doc. Konvička v minulém týdnu publikoval v Lidových novinách vynikající  článek ze života hmyzu. V něm dokázal, že je skutečným odborníkem na svém místě. Žel, necelý týden poté na Staroměstském náměstí v Praze ztropil výtržnost, při které ohrozil na životě sebe i  přítomné občany. Největším paradoxem zůstává, že svojí aktivitou přitahuje nepatřičnou pozornost teroristů, proti nimž se domnívá bojovat. Premiér Sobotka jej nazval magorem a Konvička se proti tomuto pojmenování ani neohradil. Sám patrně tuší, že jeho aktivity jdou "hodně přes čáru" , navzdory tomu však zatím nedokázal svým nutkavým nápadům odolat.

          Ano, pan docent Konvička patří k našim bláznům a  je nám e souzeno žít  spolu  v jednom státě. Tento stát v současné době rozhoduje, zda-li činy pana docenta bude řešit trestně-právně,  občansko-právně, či zedravotně-psychiatricky. Ať již rozhodne jakkoliv, buďme rádi, že docenta Konvičku máme. Platí totiž o něm, že je sice blázen, ale je to náš blázen.  A třesme se toho, až tento blázen odejde ze scény.  V Evropě nemusíme pro horší případy chodit daleko. Oč šťastnější by byli Norové, kdyby Konvičku měli místo Breivika!

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Komentáře k současnému politickému a společenskému dění v ČR.

MUDr. Vít Šlechta, nar. V r. 1963 v Pardubicích. Praktický a protialkoholní lékař, promoval v r. 1988 na LF UP v Olomouci. Dlouholetý komunální politik a aktivista v občanských sdruženích, člen ODS. Usiluje o rehabilitaci politické angažovanosti jako občanské ctnosti. V podzimních volbách 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva Libereckého kraje a v podzimních volbách 2013 kandidoval za ODS do parlamentu ČR

REPUTACE AUTORA:
10,52

Seznam rubrik

Tipy autora