Poděkování Řecku (Politická pedagogika – lekce desátá)

čtvrtek 29. leden 2015 19:20

Alexis Tipras

       Díky Řecku se Evropská unie naučí, jak to vypadá, když některá země vystupuje z eurozóny. Tato pedagogická lekce proběhne  přímo v  kolébce demokracie.  Není nad skutečný zážitek, opřený o ekonomická a politická fakta.

       Ekonomická fakta jsou jasná: Řecko má velké dluhy, které nezvládá splácet. Politická fakta jsou také jasná: V Řecku vyhrálo politické hnutí Syriza, které tyto dluhy splácet nechce a současně slibuje zvyšování státních výdajů.

       Ekonomická situace Řecka je v rozporu s politickou volbou jejích obyvatel. Jediné řešení se nabízí v opuštění eura a ve znovuzavedení drachmy.

       Bylo by trapné přemlouvat řeckou vládu, aby se nutila do něčeho, co neměla v programu. Stejně trapný by byl požadavek  řecké vlády, aby ostatní státy eurozóny dlouhodobě  financovaly  jejich dluhy.

        Buďme Řekům vděčni za to, že  tuto nepříjemnou proceduru – vystoupení z eura -  budou  prožívat jako první. Díky zmapování celého  procesu si budou moci ostatní státy příště zvolit, jaké oběti jsou ještě ochotny a schopny snášet při udržování společné měny. Nemalé poučení z toho vyplyne i pro českou ekonomiku, která se na perspektivní přijetí eura připravuje.

Politický užitek z nastalé situace je následující:

„Těšíme se na vaši drachmu, Řekové!“

 

 

 

Pravdoláskaři  (Politická pedagogika -  lekce devátá) – 25.1.2015

Politický autismus (Politická pedagogika - lekce osmá) – 12.12.2014

Princip sociální trojčlennosti (Politická pedagogika - lekce sedmá) – 1.6.2014

Čtvrtstrany a polostrany (Politická pedagogika - lekce šestá) - 23.5.2014

Sociální modlitba ( Politická pedagogika - lekce pátá) – 9.5.2014

Politický parazitismus ( Politická pedagogika - lekce čtvrtá) – 2.5.2014

Jsem politik. Kdo je víc? Politická pedagogika (lekce třetí) – 18. 3.2014

Politika znamená uplácení (Politická pedagogika - lekce druhá) – 24.2.2014

Politická pedagogika (Úvod - lekce první) – 14.2.2014

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Komentáře k současnému politickému a společenskému dění v ČR.

MUDr. Vít Šlechta, nar. V r. 1963 v Pardubicích. Praktický a protialkoholní lékař, promoval v r. 1988 na LF UP v Olomouci. Dlouholetý komunální politik a aktivista v občanských sdruženích, člen ODS. Usiluje o rehabilitaci politické angažovanosti jako občanské ctnosti. V podzimních volbách 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva Libereckého kraje a v podzimních volbách 2013 kandidoval za ODS do parlamentu ČR

REPUTACE AUTORA:
10,52

Seznam rubrik

Tipy autora