Libuše Rudinská spolupracuje s STB

neděle 9. listopad 2014 15:41

Libuše Rudinská

Ne, nemylte se.  Libuše Rudinská se nemohla stát agentkou STB, už kvůli svému věku.  Navzdory tomu, čtvrt století po pádu komunismu, s touto STB spolupracuje, šíří jejich myšlenky  a zasloužila se o průnik jejich konspiračních teorií do našeho veřejného prostoru.

          Libuše Rudinská natočila film o Pavlu Wonkovi, který byl ve věku 36 let umučen v komunistickém kriminále. Z tohoto filmu nepoužila žádná pozitivní svědectví lidí, kterým Pavel Wonka pomohl, ale celou koncepci filmu postavila na výpovědi agentů STB a spolupracovníků,  poplatných minulému režimu. Jejich záměrem je samozřejmě Wonkovy zásluhy zpochybnit a jeho utrpení zrelativizovat. V tomto Libuše Rudinská plní zadání STB dokonale.  Místo advokáta chudých jej představila jako  neschopného  outsidera, který  se prý  vtíral  do přízně STB a ani to se mu prý pořádně nedařilo. Jeho  smrt pak prezentuje jako vyvrcholení jeho neschopnosti se společensky zařadit.

            V televizním rozhovoru s Danielou Drtinovou i v rozhovoru v MF DNES (22.10.2014) nám naštěstí plně odhalila důkaz o své nekompetentnosti.  Její argumenty plně přejímají interpretaci tehdejší STB, která z každého politického aktivisty udělala „veksláka“.  Svojí psychologickou výbavou  Libuše Rudinská nepřevyšuje úroveň členky uličního výboru, která měla patent na rozum a mohla vykládat motivy „třídních nepřátel“ podle vlastní zúženého obzoru.  Wonkův  boj za politické právo svobodně kandidovat považuje za „furiantský akt“. Nejhorší je, že z filmu vystříhala ohlasy lidí, kteří o Wonkovi mluvili pozitivně a dokazovali jeho upřímný zápas za lidská práva a demokracii. Vůbec jí nelze odpustit, že prakticky ignorovala svědectví Jiřího Wonky,  bratra zavražděného, který byl stejně jako jeho bratr Pavel  vězněn za kandidaturu do tehdejšího Federálního shromáždění.  Z jejích veřejných prohlášení navíc vyplývá, že vůbec nepochopila způsob  tehdejší manipulace veřejným míněním. Kdyby takový film natočila před 30 lety, byl by určitě v komunistické televizi uveřejněn, protože plně zapadá do tehdejší atmosféry. Podobnými filmy,  jako například  o skupině Plastic  Poeple of the Universe,  nás tehdejší propaganda „krmila“.

            Svět Libuše Rudinské je jiný, než ten náš. Podobá se světu, ve kterém dodnes žije Milouš Jakeš. Ten také nepovažuje Miladu Horákovou za hrdinku,    Chartu 77  označuje za „žvanily“ a považuje za chybu, že v roce 1989 nám socialismus neubránily Lidové milice.

            Zůstává tak smutným faktem, že čtvrt století po pádu komunismu a obávané STB nám Libuše Rudinská vrací jejich ideály, názory a hodnotová kritéria ve filmu, který měl dokázat opak.  Pokračuje tak fakticky ve spolupráci s STB a dokazuje nám, že tato organizace dodnes není mrtvá,  má zde své sympatizanty a učenlivé žáky. Paradoxní na tom je, že k této spolupráci ji  nikdo nenutí, dělá to zcela dobrovolně.

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Komentáře k současnému politickému a společenskému dění v ČR.

MUDr. Vít Šlechta, nar. V r. 1963 v Pardubicích. Praktický a protialkoholní lékař, promoval v r. 1988 na LF UP v Olomouci. Dlouholetý komunální politik a aktivista v občanských sdruženích, člen ODS. Usiluje o rehabilitaci politické angažovanosti jako občanské ctnosti. V podzimních volbách 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva Libereckého kraje a v podzimních volbách 2013 kandidoval za ODS do parlamentu ČR

REPUTACE AUTORA:
10,52

Seznam rubrik

Tipy autora