Bude hůř

pátek 20. prosinec 2013 09:46

Ivo Tichý

            „Bylo hůř a lidi chválili“. Toto přísloví znám od lidí, kteří něco prožili. Díky ním si uvědomuji, že žijeme v nejšťastnějším  a nejbohatším období našich dějin. Pokud Babiš šel do voleb s heslem „Bude líp“, oslovil především voliče, kteří nemají zkušenosti, trpělivost a  představivost.

             Stav, který již Havel nazýval „blbou náladou“, je velice nakažlivý a není těžké jej ve společnosti vyvolat. I v bohaté, fungující a prosperující společnosti mohou mít lidé pocit, že jim něco chybí, že jsou politici neschopní a zkorumpovaní, že nikdo neřeší jejich problémy.

            Je to ve skutečnosti mediálně vyvolaná iluze, kterou lze pomocí marketingových nástrojů využít.  Andrej Babiš za pomoci americké agentury tuto „naštvanost lidí na politiky“ obratně proměnil v praktické vítězství svého hnutí ANO. Problém ještě není viditelný, ale vysoká očekávání, která vytvořil, se brzy stanou problémem koaliční existence. Situace po schválení vlády bude už jenom horší. K politickým aférám a prosakující korupci přibudou nebývalé problémy s ambiciosním prezidentem. Prorůstání Babišova podnikatelského, mediálního a politického vlivu bude čím dál nápadnější. Babišovci se rozdělí na servilní „zaměstnance“ a emancipované politiky, kteří se stanou neovladatelnými. Vládní zákony při sporné koaliční jednotě jednou podpoří  KSČM, podruhé  Úsvit přímé demokracie. Filip ani Okamura to nebudou chtít zadarmo a tak státní zadlužení díky takto navozené politické korupci opět vzroste.  Navzdory tomu, že popsaný scénář vypadá neradostně, nic zvláštního to pro naši zemi nebude znamenat. Stále budeme patřit k nejbohatším zemím světa, stále u nás budou stoupat tržby obchodníků, stále s něčím budeme nespokojeni, ale uvnitř převážně šťastni.

            I když bude hůř, bude to u nás stále ještě velice, velice  dobré. Můžeme si to pochválit již dnes.

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Vít Šlechta

Komentáře k současnému politickému a společenskému dění v ČR.

MUDr. Vít Šlechta, nar. V r. 1963 v Pardubicích. Praktický a protialkoholní lékař, promoval v r. 1988 na LF UP v Olomouci. Dlouholetý komunální politik a aktivista v občanských sdruženích, člen ODS. Usiluje o rehabilitaci politické angažovanosti jako občanské ctnosti. V podzimních volbách 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva Libereckého kraje a v podzimních volbách 2013 kandidoval za ODS do parlamentu ČR

REPUTACE AUTORA:
10,52

Seznam rubrik

Tipy autora